Trudno w to uwierzyć, ale minister sprawiedliwości twierdzi, że Polska jest atakowana przez Unię Europejską w wojnie hybrydowej – napisał Patryk Michalski, komentując wypowiedź Zbigniewa Ziobro.

Minister sprawiedliwości wyjątkowo źle wybrał sobie temat ataku, bo nawet garstka elektoratu, która go popiera, nie uwierzy w takie bajdurzenie. Unia Europejska nikogo nie atakuje. Za to Zbigniew Ziobro atakuje i to bardzo ostro Unię Europejską, przyłączając się chóru śpiewającego nuty podejrzanie podobne do tych, które pochodzą z Moskwy. Sytuacja jest absurdalna, bo Ziobro jest członkiem rządu, który z Unią wiąże jednak nadzieje na finanse w ramach Krajowego Planu Odbudowy – takie oskarżenia nie pomogą nam uzyskać tych funduszy.

Reklamy

Ziobro źle zdefiniował wroga i dzisiaj będzie już trudno mu się z tego wyplątać. Kilka lat temu bez żadnych oporów korzystał z unijnego finansowania, za co zresztą może mieć proces karny – bo okazało się, że prawdopodobnie użył niezgodnie z przeznaczeniem. Dzisiaj, mając swój fundusz reprezentacyjny (sprawiedliwości) nagle Unię atakuje…

Poprzedni artykułPartacze z PiS. Nawet płotu nie potrafią zrobić
Następny artykułWstydliwa przeszłość doradcy prezesa PiS. Janecki okłamywał nawet swoich przyjaciół