Taśmy prawdy w PiS. “Nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię” [VIDEO]

Chłopcy z ferajny PiS. 

Wałbrzyska telewizja Dami opublikowała nagranie z rozmów miejscowych działaczy PiS. Nagrania dokonał Radosław Łoziński, a dokumentuje ono próbę wpływania na niego i zastraszania go przez partyjnych kolegów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Spór powstał, gdy minister Michał Dworczyk został wyznaczony jako szef wałbrzyskich struktur. Na swojego przedstawiciela wyznaczył Kamila Zielińskiego, wówczas wicewojewodę dolnośląskiego.

To się nie podobało działaczom wałbrzyskiego PiS i napisali petycję do Jarosława Kaczyńskiego.

Zastraszanie Łozińskiego, to właśnie efekt tej petycji.

Nagranie powstało w gabinecie wiceprezesa kontrolowanej przez państwo spółki Invest Park Development w Wałbrzychu, która jest przechowalnią polityków obecnej władzy.

Do spółki trafił wspomniany były wicewojewoda Kamil Zieliński.

W rozmowie ujawnionej przez Łozińskiego bierze udział ojczym Zielińskiego, Janusz Czyż. Wcześniej był jego kierowcą w urzędzie wojewódzkim, teraz zaś jest… specjalistą do spraw inwestycji.

Czyża i Łozińskiego zaprosił do swojego gabinetu wiceprezes Invest Park Development Bartłomiej Grzegorczyk, także człowiek Zielińskiego.

Celem było przekonanie Łozińskiego, aby wycofał swój podpis pod petycją skierowaną do Jarosława Kaczyńskiego.

– Czego ty człowieku, k…, prowokujesz – mówi Czyż. – Ja doceniam, że jesteś odważny chłop i nie spier… jak reszta, ale nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię – mówi.

– Nie działaj przeciwko, stań sobie, k…, grzecznie z boku. Podpisałeś petycję, k…, a po co, do czego, 10 osób was podpisze na 100? (…) i później do kogo się będą przypie…

– Nie na to liczyliśmy, liczyliśmy na współpracę. Stąd moje zaproszenie i zapytanie, co się takiego stało. No, stary, życie ci niemiłe w cudzysłowie, chcesz umierać za Jurka Langera, Macieja Badorę, dlatego że cię tutaj zatrudnił? – to z kolei słowa Grzegorczyka.

– Mówiłem o tych ludziach  – tacy sami ludzie jesteśmy jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał – to z kolei słowa Czyża.

Łoziński zapowiedział publikację kolejnych taśm PiS.

 

źródło: Telewizja Dami, Gazeta Wyborcza