Polski Ład da nam jedno: mnóstwo długów

Jeśli ktokolwiek miałby wątpliwości, co do tego co przyniesie nam Polski Ład, który tak usilnie stara się wprowadzić PiS, to tego jednego może być pewien. Program Kaczyńskiego i Morawieckiego zadłuży nas po uszy.

Już w 2022 r. dług publiczny ma osiągnąć rekordowe 1,51 bln złotych. Tylko w tym roku zadłużenie ma się zwiększyć o 100 mld, w przyszłym o 76 mld. Tak że na koniec przyszłego roku będziemy mieli do spłacenia rekordowe 1,51 bln zł.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Szybciej zadłużaliśmy się w 2020 r., ale wtedy trzeba było znaleźć pieniądze na kolejne tarcze. Co wymusiła pandemia. Tymczasem zakładane 76 mld złotych, jakie mamy pożyczyć w przyszłym roku, nie jest niczym uzasadnione. Poza oczywiście przywiązaniem rządu do wielkich inwestycji i kupowaniem kolejnych grup wyborców.

Ciekawe, jak to się wszystko skończy. A także kto i kiedy za to zapłaci.