[Counter-Box id="1"]

Rekonstrukcja zgnilizny.

Radio Zet ujawniło, którzy ministrowie stracą stanowiska w upadającym rządzie PiS. Według reportera Mariusza Gierszewskiego są to m.in. wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas i minister klimatu Michał Kurtyka.

Reklamy

Miejsce Gryglasa ma zająć były wiceprezes Porozumienia – Karol Rabenda. Kurtykę zastąpić ma była wiceminister gospodarki morskiej Anna Moskwa lub pełnomocnik rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa Artur Soboń.

Do rządu w nowej roli może wejść Marcin Horała. Aktualny wiceminister infrastruktury jest przymierzany do objęcia stanowiska w ministerstwie rozwoju.

Natomiast dymisja szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka jeszcze nie jest przesądzona. Do zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego ma dojść w drugiej połowie września.

Kurtyka ma wylecieć za „nieudolne negocjacje z Unią Europejską, dotyczące kontraktów na emisję dwutlenku węgla”.

Według wyliczeń rządu może to doprowadzić jesienią do podwyżek cen prądu nawet o 40 procent.

Źródło: Radio Zet

Poprzedni artykułFirma zakładająca wentylację w ambasadach kupiła dom od szefa MSWiA. Piątek ujawnia tajemnicze interesy Kamińskiego
Następny artykułWdowa po senatorze Owczarku odmawia przyjęcia Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski. „Mąż nie przyjąłby odznaczenia od Dudy”