[Counter-Box id="1"]

Stanisław Żaryn do natychmiastowej dymisji! Okazuje się, że rzecznik służb specjalnych wysyłał do KPRM materiały ze śledztwa na temat Mariana Banasia.

“Proszę o rozważenie rozesłania materiałów do osób, które w najbliższych dniach mają szanse być pytane o sprawę w mediach” – pisał w korespondencji. To sytuacja bez precedensu. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych uczestnicy w brudnej politycznej rozgrywce i ujawnia prawdopodobnie tajne lub poufne materiały, aby ludzie PiS mieli materiał do występów w mediach.

Reklamy

Nawet jeśli nie były to dokumenty ze śledztwa a dokumenty powstałe tylko na bazie takich materiałów, oznacza to złamanie prawa. Nie można bowiem używać tego typu wiedzy do polityki.

Mamy tu więc trzy kwestie:

  1. złamanie prawa przez rzecznika,
  2. jawne użycie wiedzy ze służb do walki politycznej,
  3.  manipulacje, polegającą na daniu wybranym politykom PiS dostępu do tajnych materiałów lub opracowań, bez możliwości kontroli tych informacji przez opozycję oraz przez opinię publiczną.

Dymisja i postawienie zarzutów to minimum przyzwoitości, którym powinien wykazać się Kamiński.

Poprzedni artykułZa pieniądze, które ukradli nam złodzieje z PiS przez konflikt z UE, można by Polskę otoczyć dwa razy autostradami
Następny artykułSłużby specjalne okradły resort zdrowia? Wąsik i Kamiński legitymizują bezprawie?