Kaczyński i jego ludzie zniszczyli kościół w Polsce skuteczniej niż komuniści.

Tragiczne dla Kościoła Katolickiego efekty rządów PiS można obserwować w kościołach. W porównaniu do lat 90-tych na msze przychodzi ponad 80% mniej osób, wynika z poufnych raportów kościelnych, które są w posiadaniu Episkopatu. Informacje te nie są podawane publicznie w obawie przed konfliktem z władzą.

Reklamy

Brak udziału ludzi w mszach to nie jedyny problem kościoła. Coraz więcej Polaków decyduje się na śluby cywilne, pojawiły się też oferty organizowania tych uroczystości w kościołach ale w formule cywilnej. Ostatnie bastiony katolickiej wiary padają bardzo szybko a powodem jest nadmierne upolitycznienie religii. Także w szkołach trwa masowe odwracanie się od lekcji religii. Mimo, że wydajemy na religię miliony, są szkoły gdzie z przedmiotu tego zrezygnowali wszyscy uczniowie.

Sytuacja kościoła przypomina dzisiaj model irlandzki. Frekwencja coraz mniejsza, znaczenie polityczne również. Księża mogą podziękować Jarosławowi Kaczyńskiemu, który ich wykorzystał. Kłamstwo i cynizm zawsze odpłacają tym samym. Upadiem.

 

Poprzedni artykułTVN24 zmiażdżył propagandę Ziobro. Minister sprawiedliwości dostał szału
Następny artykułOstre słowa Tomasza Lisa: PiS nie ukrywa, że dąży do zdrady