Mocne słowa Andrzeja Rozenka: Trybunał Julii Przyłębskiej jest nielegalny.

Trybunał Julii Przyłębskiej jest nielegalny. To niestety nie przekreśla tego, że ten “trybunał” może narobić bardzo poważnych szkód, a wręcz doprowadzić do katastrofy.

Posłużę się bliską mi analogią. 16 grudnia 2016 roku na Sali Kolumnowej w budynku Sejmu RP miało miejsce spotkanie posłów PiS, na które nie wpuszczono opozycji. Na spotkaniu tym rzekomo przegłosowano ustawy, w tym bardzo ważną ustawę budżetową i niemniej dla mnie ważną represyjną. Nikt nie sprawdził kworum, nie było głosowania imiennego. Mimo to, budżet został zrealizowany, a ustawa represyjna weszła w życie. Jej skutkiem są m. in. 62 ofiary śmiertelne (samobójstwa, zawały, udary, odstawienia leków a nawet pożywienia) i gehenna blisko 50 tysięcy emerytów mundurowych i uch rodzin.
Jak widać, bezprawie przynosi tragiczne skutki.
Dlatego będę o 18:00 w niedzielę na pl. Zamkowym w Warszawie. Apeluję też do wszystkich moich przyjaciół, znajomych, sympatyków i czytelników – też bądźcie. W Warszawie, albo tam gdzie możecie najbliżej zademonstrować. Polska musi pozostać w Unii Europejskiej. To gwarancja naszego bezpieczeństwa i szansa dla przyszłych pokoleń! – napisał Andrzej Rozenek.