23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieWybory jeszcze jesienią? Kaczyński chce zdążyć przed podwyżkami cen za ogrzewanie!

Wybory jeszcze jesienią? Kaczyński chce zdążyć przed podwyżkami cen za ogrzewanie!

Nie jest wykluczone, że wybory odbędą się jeszcze w tym roku jesienią a najpóźniej wczesną wiosną 2022 roku. Wszystko z powodu gigantycznej podwyżki opłat za ciepło, która może dotknąć praktycznie wszystkich. O co chodzi?

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, które mają zamontowane ogrzewanie gazowe lub korzystają z miejskich ciepłowni, dostaną wkrótce bardzo duże podwyżki cen gazu. Będą one wyjątkowo dotkliwe i spowodują, że łączny koszt czynszu może wzrosnąć nawet o kilkaset złotych na jedno mieszkanie.

Reklamy

Wszystko z powodu bardzo szybkiego wzrostu cen węgla i gazu. Wbrew rządowej propagandzie nie ma to nic wspólnego z Unią Europejską, to „zasługa” Putina i jego pomysłów na zwiększenie przychodów Rosji z tytułu sprzedaży surowców energetycznych. Działania rosyjskich służb, zmierzające do destabilizacji cen węgla i gazu udały się, czego efekty właśnie odczuwamy.

Problemu by nie było albo byłby znaczniej mniej odczuwalny, gdyby w 2015 roku PiS nie zniszczył programu Odnawialnych Źródeł Energii. Niestety Kaczyński nigdy nie rozumiał energetyki i ciepłownictwa (zna się na donosach i gierkach w gabinetach politycznych), dlatego obecnie Polska musi importować coraz więcej prądu a ceny ogrzewania idą w górę jak szalone.

Stąd w PiS pojawił się pomysł wcześniejszych wyborów, które PiS miałby szansę wygrać, grając służbami na rozbicie opozycji. Po wiośnie, gdy już wszyscy otrzymają rachunki, wygrana w 2023 roku będzie nierealna.

Musisz o tym wiedzieć!