Była premier w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN mówiła o katastrofie, jaką przyniosła Polsce polityka europejska PiS. Wczoraj bowiem Trybunał Sprawiedliwości nałożył na Polskę kolejną karę, tym razem milion euro dziennie. Wszystko przez to, że Polska nie wykonała orzeczenia TSUE z lipca. Wtedy to unijni sędziowie nakazali natychmiastowe zawieszenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

– Jeśli nie będą płacić, to będzie to z naszych dotacji odliczane. Ale są politycy PiS-u, odważni, którzy mówią, że ten polexit nie jest wymysłem opozycji, mówią: to my nie będziemy płacić składki do UE. Ci ludzie nie potrafią wyciągnąć wniosków. Wstyd, nie znacie polskiej konstytucji, bo nie ma tam żadnej sprzeczności z traktatami, z Europejską Kartą Praw Podstawowych, Europejską Kartą Praw Człowieka – zauważyła Ewa Kopacz.

Reklamy

– Rząd powinien zrobić, to co obiecywał, zarówno premier Morawiecki jak i wicepremier Kaczyński – zlikwidować ID. A jesteśmy jedynym chyba krajem UE, który wprowadził tak polityczną kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości. Dlaczego PiS tak się boi niezależnych sądów? Wie pani, jak często używał pan premier i politycy PiS-u w stosunku do opozycji słów: wystarczy nie kraść. To ja powiem: nie bójcie się niezależnych sądów, po prostu wystarczy nie kraść – dodała była premier.

Dokładnie tak, drodzy działacze PiS. Wystarczy mieć czyste sumienie, nie bać się sądów i wojna z Unią nie jest potrzebna. I olbrzymich kar finansowych też nie będzie.

Poprzedni artykułWszystkie zmartwienia Andrzeja Dudy. Te małe i te duże
Następny artykułDuda spróbował wykpić TSUE. Ale coś mu nie wyszło