Notowania wicepremiera Jacka Sasina ostatnio mocno spadły w obozie władz. Kierowane przez niego Ministerstwo Aktywów Państwowych jest coraz powszechniej krytykowane za nieudolność.

Sasin postanowił więc nieco poprawić swoją wewnątrzpartyjną pozycję, sięgając po wypróbowany w PiS sposób. Czyli pozyskując za sojusznika ojca Tadeusza Rydzyka, twórcę Radia Maryja.

Reklamy

I trzeba przyznać że zrobił to z przytupem. Chociaż niestety na nasz koszt. Podlegająca jego resortowi Poczta Polska opublikowała bowiem znaczek pocztowy i kopertę pierwszego dnia obieg u upamiętniające 30-lecie Radia Maryja. W sierpniu Sasin powiadomił także, że wydane zostaną trzy kolejne znaczki związane z katolicyzmem. We wrześniu upamiętniający beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej oraz w grudniu przedstawiający Matką Bożą Elekcyjną.

Mimochodem Sasin tylko zauważył, że planowaną na październik emisja znaczka z okazji XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina nie dojdzie do skutku.

Ale kto by się tym przejmował? Grunt że w Toruniu są zadowoleni.

 

Poprzedni artykułTen sondaż nie pozostawia złudzeń. Fatalnie oceniamy PiS!
Następny artykułWpadka Jakimowicza na wizji. A wstyd na całą Polską [Drastyczne]