Ceny energii są bardzo wysokie a przez błędy PiS a będą jeszcze rosły, dlatego proponujemy obniżkę stawek podatku VAT na gaz do 8% i prądu do 5%. Dzisiaj budżet państwa i tak zyskuje na ogromnej inflacji – mówił dzisiaj Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL, w Radiu Zet.

zniszczył rozwój odnawialnych źródeł energii, co wpływa na wysokie ceny prądu. Dziś trzeba postawić na OZE zarówno ze względów ekonomicznych jak i bezpieczeństwa. Za odnawialne źródła energii nie trzeba płacić żadnych opłat emisyjnych, dla ludzi jest więc to czysty zysk, energia tańsza o ponad połowę!

Reklamy

Ludowcy przypominają, że winny drogiego gazu jest m.in. Jarosław Kaczyński, który pozwolił aby Wojciech Jasiński, polityk PiS, podpisał bez czytania aneks na jego dostawy. Zwracają uwagę, że już w 2018 roku przedstawili swój program rozwoju małych czystych elektrowni i biogazowni na terenie całego kraju. Wdrożenie tego pomysłu zabezpieczyłoby Polaków przed podwyżkami cen prądu i gazu.

 

Poprzedni artykułSikorski o aferze prezesa TVP. “Wiedziałem, że Kura jest bezczelną mendą, ale to jest po prostu przestępstwo”
Następny artykułPirat drogowy Jarosław Kaczyński. Takiej twarzy szefa PiS jeszcze nie znaliśmy!