PiS przejadł pieniądze, które mógł przeznaczyć na budowę elektrowni, przez co Polacy płacą drożej za prąd.

Polacy ostro krytykują rząd. W ubiegłym roku rząd PiS sprzedał uprawnienia do emisji CO2 za 25 mld zł i …rozdał te pieniądze na zasiłki. Przez to elektrownie muszą kupować prawa do emisji na wolnym rynku czyli bardzo drogo, a my wszyscy płacimy za to w rekordowych cenach prądu. Zarządzanie państwem przez PiS to katastrofa – piszą internauci.

I dodają, że gdyby przeznaczyć te pieniądze na budowę elektrowni bezemisyjnych, to  3 lat sprzedaży praw do emisji zbudowaliby jedną elektrownie jądrową o mocy 1,5GW, po 6 latach dorzuciliby kolejne bloki pewnie do 12GW. Czyli 50% aktualnego zapotrzebowania energetycznego w szczycie. Całą resztę pokryłyby OZE a Polacy mieliby tani prąd.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Oto prawda o wysokich cenach energii: winny jest Jarosław Kaczyński. To prezes PiS pozwolił na to wszystko, to on zdecydował i to on ponosi pełną odpowiedzialność za bardzo wysokie rachunki za prąd.

źródło: Energetyka24.com