PSL ostro atakuje PiS: weźcie w końcu odpowiedzialność za swoje słowa, kłamcy!

To premier Morawiecki z PiS zgodził się na tak zwany FitFor55 i politykę klimatyczną proponowaną przez UE. To minister Szymański odpowiada, jak twierdzi p. Ozdoba, za brak porozumienia ws. Turowa. Przestańcie zwalać winę na innych za swoją nieudolność – mówił w telewizji Stefan Krajewski, poseł PSL. 

Z decyzji Morawieckiego wynika bardzo dużo negatywnych dla Polaków konsekwencji, m.in. zwiększone obciążenia finansowe.

Reklamy

PiS brakuje odpowiedzialności. Kaczyński zapowiadał 14. emeryturę na stałe – mimo kłamstw niektórych posłanek partii rządzącej – a okazało się, że w tym roku nie zostanie ona wypłacona. I nie wiadomo czy będzie wypłacona kiedykolwiek – dodał poseł.

Ludowcy wzywają Polaków, by przestali popierać kłamców z PiS. Zarzucają też tej partii doprowadzenie do ogromnych podwyżek cen energii i gazu.

Błędem PiS było zablokowanie rozwoju odnawialnych źródeł energii i wyrzucenie do kosza dobrych rozwiązań dotyczących wiatraków i fotowoltaiki. Zamiast rozwijać OZE PiS woli sprowadzać węgiel z Rosji – powiedział Krajewski. ie zrobił nic, by przeprowadzić skuteczną transformację energetyczną. Co rząd zrobił z blisko 60 mld zł, które trafiły do budżetu z tytułu handlu emisjami? Ile tych pieniędzy trafiło na modernizację sieci energetycznych? – pytał na antenie.