Pilnujmy Polski. 

Dla PiS i Andrzeja Dudy atak Rosji na Ukrainę okazał się doskonałą okazują do dalszego demolowania sądownictwa w Polsce.

Reklamy

Prezydent Andrzej Duda powołał w czwartek Adama Rocha na nowego prezesa Izby Dyscyplinarnej (ID) Sądu Najwyższego – poinformowała Kancelaria Prezydenta. Kadencja obecnego prezesa tej Izby – Tomasza Przesławskiego – kończyła się 25 lutego.

ID Sądu Najwyższego nie jest sądem – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskie. Polska obecnie płaci 1 mln euro dziennie (od 3 listopada ubiegłego roku) za to, że nie zawiesiła działania nielegalnego sądu.

Za pośrednictwem ID Sądu Najwyższego rząd PiS chciał sterować sędziami, bezprawnie uchylając im immunitety. Ta izba również uzyskała prawo akceptacji wyników wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Polsce.

PiS i Jarosław Kaczyński obawiali się, że “starzy sędziowie” Sądu Najwyższego mogą nie uznać wyników wyborów wypaczonych przez niezgodną z prawem propagandę TVP Jacka Kurskiego, czy też wprost ordynarne fałszerstwa głosowania w 2020 r. gdzie “drukowano” poparcie dla Andrzeja Dudy w ośrodkach pomocy (otrzymał w niektórych z nich… 100 proc. głosów).

Decyzja Dudy wpisuje się w ignorowanie przestrzegania prawa, którego wymaga od nas Unia Europejska.

Poprzedni artykułGiertych emocjonalnie do Ukraińców. “Wspólny wróg połączył wreszcie znowu narody starej Rzeczpospolitej”
Następny artykułCo “zyskał” Putin i Rosja na wojnie z Ukrainą. Te wyliczenia internautów dają do myślenia