Miller mocno: Wizyta Kaczyńskiego nie miała politycznego znaczenia

Z kijowskim szaleństwem Jarosława Kaczyńskiego ostro rozprawił się Leszek Miller. Jeden z najbardziej doświadczonych polskich polityków.

Reklamy

Kaczyński w stolicy Ukrainy wezwał bowiem ni mniej ni więcej tylko do „pokojowej misji NATO”.

– Pokojowa misja NATO? Ja nie wiem, co to znaczy. Pan Kaczyński nie rozwinął tej swojej koncepcji. Można rozumieć, że to też sugestia, by siły zbrojne NATO zderzyły się z wojskami Rosji, czego NATO chce za wszelką cenę uniknąć. NATO postępuje bardzo rozważnie, obawiając się, że to może doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. A to by oznaczało koniec ludzkości i koniec cywilizacji, którą znamy – stwierdził Miller.

– Natomiast jeżeli chodzi o zawartość polityczną tej wizyty, to ja tam niczego szczególnego nie dostrzegam – zauważa były premier.

– Tym bardziej że ta delegacja nie miała pełnomocnictwa ani Unii Europejskiej, ani NATO. Więc z pewnym żalem stwierdzam, że w tym względzie zawartość tej delegacji jest pusta – dodaje dzisiejszy europoseł.

I pewnie świat by jej nie zauważył, gdyby nie nawoływanie do interwencji NATO na Ukrainie. Ręce opadają, jeśli pomyśleć, że wygłosił je wicepremier polskiego rządu.