Mocne słowa! Kaczyński wiedział o wojennych planach Rosji i mimo to kłócił się z Amerykanami

Propagandziści PiS z lubością przedstawiają Jarosława Kaczyńskiego jako wybitnego politycznego stratega. Tyle tylko że ostatnie tygodnie pokazały, że taki obraz lidera PiS nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Ba, wyszło na jaw, że Kaczyński jest politykiem krótkowzrocznym i małostkowym.

Reklamy

– Rząd wiedząc jaka jest sytuacja międzynarodowa, zdając sobie sprawę, jakie czasy nadciągają, konsekwentnie jesienią realizuje obłędną politykę Jarosława Kaczyńskiego kłócenia się z Amerykanami o TVN – przypomina Michał Kamiński w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

– I to musi rodzić wstrząsające pytanie. Kaczyński wie, bo dostaje informację od Amerykanów, że praktycznie za polską granicą będzie wojna i jednocześnie mając wiedzę, że nastąpi pogłębienie kryzysu decyduje się na pogłębienie konfliktu z Amerykanami, a rząd nie robi nic, by złagodzić niepotrzebną wojnę z UE – dodaje polityk opozycji.

– Co robi Jarosław Kaczyński, gdy dowiaduje się, że Putin szykuje wojnę? Zacieśnia sojusz z sojusznikami Putina w Europie i wysyła (Mateusza) Morawieckiego, by ściskał rękę rosyjskim agentom, którzy jawnie mówią, że chcą przygotować Europie to, czego życzy sobie Władimir Putin – podsumowuje Kamiński.