Złe wieści dla Kaczyńskiego: Polacy martwią się konfliktem PiS z Unią Europejską.

Największym problemem Polaków jest dzisiaj inwazja Rosji na Ukrainę, ale już na drugim miejscu znajduje się konflikt PiS z Unią Europejską. To dowód na to, jak bardzo Kaczyński nie rozumie już nastrojów społecznych.

Prezes PiS doskonale zna wyniki badań, o których piszemy wyżej. PiS posługuje się badaniami opinii społecznej jako metodą rządzenia, starając się odpowiadać na nastroje i oczekiwania Polaków, ale wychodzi im to coraz gorzej. Badania, które pokazują że konflikt PiS z Unią Europejską jest dużym problemem to bardzo złe wieści dla Kaczyńskiego.

Reklamy

Oznacza to, że pomimo wielu wysiłków PiS nie udało się odwrócić narracji na temat konfliktu a ludzie rozumieją doskonale, że Unia i NATO to nasza gwarancja bezpieczeństwa. Jarosław Kaczyński odpala więc Macierewicza i Smoleńsk, ale nic mu to nie da. Tak zwany raport podkomisji jest bowiem stekiem bzdur, beletrystyką z krainy fantazji i parówek.

Ludzie to doskonale czują.

Sam Maciarewicz skompromitował się sprawą zakupu śmigłowców dla polskiego wojska i już nigdy nie będzie brany poważnie pod uwagę jako polityk. Stracił wiarygodność.