Bezczelna kampania PiS. Próbują powiązać Tuska z… Putinem

O tym, że propagandowa machina PiS dosyć oszczędnie gospodaruje prawdą, wiemy już od dawna. Ale tak zmasowanej kampanii insynuacji, jakiej obecnie jesteśmy świadkami, jeszcze nie było.

Reklamy

Takie media jak TVP Info czy „Gazeta Polska” bez cienia zażenowania twierdzą, że Donald Tusk spiskował wraz z Putinem przeciwko Lechowi Kaczyńskiego. – Na przerwano operację zespawania Tuska z Angelą Merkel i polityką Niemiec wobec Rosji, by w ramach płodozmianu zacząć wciskać Tuska w brzuch znienawidzonego Władimira Putina – zauważa Michał Szułdrzyński na łamach „Rzeczpospolitej”..

– Wszystko to opiera się na manichejskim podziale zakładającym, że Lech Kaczyński zawsze walczył z Rosją, a Donald Tusk zawsze szedł jej na rękę – czytamy dalej. – Ale to po prostu nieprawda.

Zdaniem dziennika, w ten sposób PiS po raz kolejny przykłada się do ruiny polskiego państwa. – Zamiast wzmacniać jego instytucje, uderza w ich powagę, byle tylko dowalić politycznym przeciwnikom – pisze „Rzeczpospolita”. Działanie PiS jest o tyle bardziej szkodliwe, że ma miejsce w chwili, kiedy za wschodnią granicą szaleje okrutna wojna.

Tylko kto by się tym w Zjednoczonej prawicy przejmował?

Źródło: Rzeczpospolita