Krzysztof Hetman uderza w PiS: inne kraje dawno korzystają z pieniędzy na odbudowę po COVID-19

Krzysztof Hetman, europoseł PSL, bardzo ostro krytykuje rząd PiS za nieudolność i brak efektów w sprawie pozyskania środków dla Polaków. Polska, zrujnowana działaniami PiS i zamykaniem gospodarki potrzebuje pieniędzy bardziej niż kiedykolwiek.

„Przez błędy rządu PiS straciliśmy czas i pieniądze. Przedsiębiorstwa z innych państw już dawno korzystają ze środków na odbudowę, a polskie firmy straciły szansę na zaliczkę i dalej czekają na środki. Efektem tego jest brak inwestycji i inflacja” – podkreśla poseł.

Reklamy

Hetman ma oczywiście rację. Decyzje Kaczyńskiego spowodowały gospodarczą zapaść, galopadę cen w sklepach i gigantyczny wzrost inflacji. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. PiS prowadzi sabotaż w stosunku do Unii Europejskiej czego efektem są kary i wstrzymywanie środków.

Jest to wina Jarosława Kaczyńskiego, który celowo albo z braku umiejętności politycznych rozpętał konflikt z Unią. W obliczu inwazji Rosji na Ukrainę jest to zdrada interesów narodowych.

Tak zwana Zjednoczona Prawica z Unii Europejskiej uczyniła swojego głównego wroga. Wspólnotę, która zapewnia Polsce bezpieczeństwo i rozwój. Działania takie prowadzą do przesunięcia Polski na wschód – uważają ludowcy.