Węgla nie ma i nie będzie – ostrzega PSL

Dopłaty do węgla to jedno, ale żadne pieniądze nie zastąpią brakującego towaru. Węgla dziś – mimo zapewnień premiera – brakuje. Interwencyjny skup został zarządzony dopiero w lipcu, a statki tak szybko nie dopłyną. Tu mamy wyraźne zaniechanie rządu – mówił w jednym z program telewizyjnych Jarosław Rzepa, poseł PSL.

Ludowcy przypominają, że w 2021 roku PiS sprzedawał polski węgiel po tysiąc złotych za tonę. Węgiel został wyeksportowany do wielu krajów, w Polsce go brakuje.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W ciągu ostatnich pięciu lat PiS doprowadził do zniszczenia polskich kopalni i zablokował inwestycje w tym sektorze. Z tego powodu nasz kraj, który miał mieć węgla na 200 lat, dzisiaj stoi w obliczy kryzysu braku węgla i zimna w domach. Zaczynają się wyłączenia elektrowni – ostrzegają ludowcy.