Poseł Bejda z PSL ujawnia: spółki skarbu państwa kupowały ogromne ilości węgla z Rosji

To prawdopodobnie jedna z największych afer w Polsce. Tylko w 2018 roku spółki skarbu państwa sprowadziły do Polski 1,8 miliona ton węgla bezpośrednio z Rosji – czytamy w odpowiedzi na interpelację posła Pawła Bejdy z PSL. Ministerstwo Aktywów Państwowych nie wie jednak ile milionów ton kupiły poprzez pośredników.

Rząd PSL i PO systematycznie zmniejszał zakupy węgla z Rosji. W roku 2015 sprowadzono go blisko 20% mniej niż jeszcze dwa lata wcześniej. Wszystko zmieniło się po dojściu PiS do władzy. Już w trzy lata po przejęciu przez Kaczyńskiego steru rządów do Polski przyjechało blisko 14 mln ton węgla z Rosji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Informacje ujawnione przez posła Pawła Bejdę z PSL pokazują wyraźnie jak bardzo PiS uzależnił Polskę od węgla z Rosji. Dzisiaj wszyscy ponosimy skutki tych decyzji. Działania Kaczyńskiego i jego nieudolnych ministrów doprowadziły do tego, że w naszym kraju węgla brakuje, chociaż miał być na 200 lat – jak zapewniał Andrzej Duda.

Dzisiaj składy są puste a Polakom grozi zimno – ostrzegają ludowcy.