Przerażony Kaczyński obiecuje towarzyszom pozbyć się Morawieckiego. Panika w PiS przed przegraną i tajne spotkanie w MON

Strach w partii.

W ostatni piątek z inicjatywy Jarosława Kaczyńskiego w siedzibie MON odbyło się spotkanie członków PiS. Wzięło w nim udział około 100 osób, ale ani premiera, ani polityków z jego otoczenia na spotkaniu nie było – ustalił Onet.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wśród polityków, którzy oprócz Kaczyńskiego uczestniczyli w spotkaniu, byli m.in. Beata Szydło, Elżbieta Witek, Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński, Jacek Sasin, Krzysztof Sobolewski czy Marek Kuchciński.

Przebieg spotkania był mocnym sygnałem, że premier wyraźnie stracił w oczach prezesa, a granie na niego i jego środowisko może nie być dobrym pomysłem. Prezes PiS miał powiedzieć, iż politycy “młodego pokolenia” z otoczenia Morawieckiego, którzy już próbują ustawiać się na listach wyborczych w 2023 r., mogą być w przyszłości “mocno rozczarowani”.

Kaczyński zapewnił towarzyszy, że po ewentualnym wygraniu następnych wyborów szefa rządu kolegialnie wybierze klub PiS. Dodał, że obecnie, ze względu na sytuację wewnętrzną zmiana na stanowisku premiera jest niemożliwa.