Radykalizacja PiS. To już nie są żarty

Przywykliśmy już do tego, że z radykalnych haseł PiS z reguły niewiele wynika. Politycy Zjednoczonej Prawicy krok po kroku niszczą co prawda obowiązujący w Polsce ład prawny. Nie jest to jednak na tyle widoczne, by wybudzić z politycznej drzemki większość Polaków.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Teraz jednak może być inaczej. PiS najwyraźniej dąży do polexitu, wbrew interesom Polski i przekonaniu większości z nas. Tylko tak można bowiem zrozumieć radykalnie antyunijną retorykę czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy.

– Niedługo będziemy mogli powiedzieć, jak Pan Bóg Kubie tak Kuba Bogu – opowiadał na antenie Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS.

– Wszystkie możliwości obejmują też prawo weta, które można stosować szeroko, zawężać, dotyczy to też spraw ważnych. Będziemy w tej chwili stosowali taktykę “ząb za ząb” – przekonywał Sobolewski.

– Jeśli Polska miałaby nie mieć tej głównej części budżetu UE, jeśli byłaby próba ich zablokowania i KE poszłaby tutaj już, można powiedzieć, próbowałaby docisnąć nas do ściany, to nie pozostaje nam nic innego wtedy jak wyciągnąć wszystkie armaty, które są w naszym arsenale i odpowiedzieć ogniem zaporowym – dodał polityk PiS.

Co tu jeszcze można dodać? Koteria z Nowogrodzkiej wyraźnie chce wyprowadzenia Polski z UE. Nie może im się to udać!