Jurek Owsiak przejechał się po Dudzie. „Opowiada brednie”

Andrzej Duda
Andrzej Duda

Lidera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbulwersowały słowa Andrzeja Dudy podczas obchodów Święta Wojska Polskiego. Prezydent uznał osoby pomagające uchodźcom na granicy z Białorusią za „durniów” i „zdrajców”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Dzięki postawie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, dzięki waszej postawie, pokazaliśmy tę determinację całemu światu, broniąc polskiej granicy, broniąc granicy Unii Europejskiej, broniąc granicy strefy Schengen, mimo różnego rodzaju ataków, różnych durniów i zdrajców, różnych ludzi nieodpowiedzialnych – polski żołnierz stanął na wysokości zadania, wytrzymał – opowiadał Andrzej Duda.

Na reakcję nie musiał długo czekać.

– Pana słowa, że takie zachowanie to głupota i zdrada, to kolejne brednie, jakie padają z Pańskich ust. (…) Nic nigdy nie zatrzyma mnie i moich, naszych, przyjaciół przed uczciwymi i humanitarnymi działaniami ponad wszelkimi religiami i kolorami – odpowiedział Owsiak.