Najnowszy sondaż. PiS znowu traci

Fot. YT
Fot. YT

Z sondażu na sondaż widać, jak chwieje się gmaszysko Zjednoczonej Prawicy. Nie są w stanie tego ukryć nawet sondaże przeprowadzane dla mediów życzliwych wobec PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


I tak z badania przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że PiS z tygodnia na tydzień traci poparcie społeczne. Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w ciągu najbliższych dni, to na partię Kaczyńskiego zagłosowałoby 36 proc. respondentów. To spadek aż o 3 proc.!

Z kolei oddanie głosu na Platformę Obywatelską deklaruje 27 proc. badanych. Dalej znajduje się Polska 2050  poparciem na poziomie 10 proc. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja (9 proc.) i Lewica (także 9 proc.).

Takie rozłożenie głosów spowodowałoby, że PiS nie miałby już samodzielnej większości. A chętnych na koalicję nie widać. Trzecia kadencja dla Zjednoczonej Prawicy jest już coraz wyraźniejszą niemożliwością.