Odjazd Suskiego. Będzie przepraszał?

Prawa ręka Jarosława Kaczyńskiego, jakim jest Marek Suski znowu odleciał. Porównał bowiem demokratyczny rząd dzisiejszych Niemiec do… putinowskiej Rosji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Ja tu podejrzewam, że… Rosja, kiedy rozpoczęła tę wojnę, mówiła o rewizji granic. No a wiemy, że rewizjonistyczne ruchy są też w Niemczech – mówił na serio Suski.

– W Niemczech, które chciałyby tej rewizji granic i być może tam świtał taki pomysł, że jak Rosja wygra wojnę z Ukrainą to przecież zapowiadali, że następna będzie Polska – dodał – Razem z Białorusią jakby napadli na Polskę, to Niemcy przyszliby nam pewnie z bratnią pomocą i gdzieś granica między Rosją a Niemcami… – kontynuował.

Po czym wspaniałomyślnie dał Niemcom szansę na pokazanie, że są krajem europejskim: niech zapłacą reparacje, których zaczął domagać się Kaczyński. – No to jeżeli są cywilizowanym krajem to powinni przystąpić do negocjacji i wypłacić nam reparacje. A jeżeli mówią nie, to są tacy sami jak Rosja – uznał Suski.

Słowem: Niemcy, płaćcie nam kasę, bo jak nie, to poseł Suski uzna że jesteście niecywilizowanym krajem. Berlin zamilkł (zapewne ze śmiechu).