PSL ostro do PiS: nic nie robicie w sprawie cen energii dla firm!

Ludowcy ostrzegają, że podwyżki cen energii zniszczą polskie firmy i doprowadzą do gigantycznego bezrobocia oraz wzrostu cen.

Jesteśmy dziś z rzemieślnikami. Spotykamy się, by rozmawiać o złej sytuacji polskich przedsiębiorców. Codziennie dostajemy od nich wiadomości. Przykład? Piekarz, który zatrudniał 20 osób. Do tej pory płacił za energię 11 tys. zł. Teraz: 70 tys. Mamy sygnały o tragicznej sytuacji od wszystkich branż, od mikro i dużych przedsiębiorców. Trzeba przyjąć ustawę o zamrożeniu cen energii z VI 2022 oraz zawnioskować o zgodę UE na wsparcie przedsiębiorców. Zwróciłem się w tej sprawie do szefa EPP – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w czasie spotkania z przedsiębiorcami. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W trudnej sytuacji jesteśmy z Polakami. Dziwi, że nie ma tu przedstawicieli PiS – mają kilku posłów w tym okręgu. Mieli czas jeździć i krytykować poprzedni rząd. Nie mają czasu teraz, by powiedzieć prawdę i zaproponować rozwiązania. My to robimy.

Należy jak najszybciej podjąć kroki ratunkowe. Trzeba zamrozić ceny energii dla przedsiębiorców i zawnioskować do UE o zgodę na ich wsparcie. Tak postąpiła Hiszpania już w kwietniu. Napisałem do szefa EPP w tej sprawie. Rząd PiS nie zrobił nic – podsumował Kosiniak-Kamysz.