Kaczyński z zazdrości chce wywalić Morawieckiego? Zastanawiający sondaż

Media pełne są informacji o konflikcie w PiS. I rychłego wyrzucenia z urzędu premiera Mateusza Morawieckiego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wszyscy wydają się mocno zaskoczeni taką sytuacją. Wydawało się, że Morawiecki jest zdecydowanym ulubieńcem Jarosława Kaczyńskiego. Który ze swojej strony jest mu w stanie wybaczyć wszystko.

Jak się okazuje, jednak nie wszystko. Instytut Badań Pollster przeprowadził dla „Super Expressu” sondaż, w którym pytano się respondentów o to, kto powinien stać na cele PiS. W tym badaniu Jarosław Kaczyński zdobył 27 proc. wskazań. Ale dokładnie tyle samo dostał… Mateusz Morawiecki. Tego najwyraźniej Kaczyński znieść już nie może i dlatego Morawicki musi odejść.

Tym bardziej, że poza Morawieckim Kaczyński nie ma żadnego rywala do szefowania Prawu i Sprawiedliwosci. Beata Szydło uzyskała zaledwie 10 proc., Antoni Macierewicz i Piotr Gliński dostali 5 proc. głosów, a Joachim Brudziński zaledwie 3 proc.

I dlatego zapewne Kaczyński blisko współpracuje z Ryszardem Terleckim. Tego polityka bowiem na czele PiS widzi zaledwie… 2 proc. respondentów.