E-maile zatapiają rząd PiS. Według naszych informacji dochodzących z Nowogrodzkiej, Mateusz Morawiecki zostanie odwołany z powodu ujawnienia informacji, iż stał za atakami na Romana Giertycha. Oficjalny powód jest w przygotowaniu, Nowogrodzka gorączkowo szuka wyjścia z impasu.

Prawdziwość e-maili potwierdził niechcący sam PiS a załączone dokumenty wskazują wyraźnie, kto je edytował i kiedy. W ujawnionej dzisiaj korespondenci wyraźnie wskazano, że polecenie ataku na opozycję wydał Mateusz Morawiecki. Pojawienie się dokumentacji związanej z decyzjami premiera wstrząsnęło polską scena polityczną a dla Kaczyńskiego jest bardzo niewygodne z powodu obciążenia Morawieckiego i jego ekipy wyciekami.

Reklamy

Wściekłość w PiS budzi także pogarda, z jaką Morawiecki i jego otoczenie traktowało innych polityków tej partii. Głównymi przeciwnikami premiera są nie tylko Sasin, ale także Beata Szydło, która poprzysięgła mu zemstę za wyrzucenie z rządu.

Teraz Szydło triumfuje a Kaczyński nie ma wyjścia, bo Morawiecki zbyt mocno ciąży już PiS. Wydmuszka zostanie więc wyrzucona. Najnowsze doniesienia mówią o przesunięciu Morawieckiego na „odpowiedzialne stanowisko” a premierem ma zostać kobieta. Prawdopodobnie będzie to Elżbieta Witek, sprawna technicznie i oddana Kaczyńskiemu oraz podległa Terleckiemu.

Rozważany jest też scenariusz powrotu Kaczyńskiego do rządu.

Razem z Morawieckim odejdzie kilku ministrów. Mówi się m.in. o Annie Moskwie.

Poprzedni artykułSkandaliczne słowa Kaczyńskiego o wojnie w Jugosławii [+18] Drastyczne zdjęcia
Następny artykułPiS chce monopolu władzy jak PZPR. Kaczyński przywrócił w Polsce komunę