Tusk mocno o pomyśle Sasina. „To zabije gospodarkę”

Jacek Sasin. Fot. YT
Jacek Sasin. Fot. YT

Były premier, Donald Tusk nie ma złudzeń co do katastrofalnych konsekwencji wdrożenia w życie pomysłów Jacka Sasina. Ten polityk PiS całe zawodowe życie spędził na samorządowych bądź rządowych posadach. Nic więc dziwnego, że nie tylko nie rozumie gospodarki, ale po prostu swoimi działaniami ją niszczy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Teraz Sasin zaproponował dodatkowe opodatkowanie spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorstw prywatnych. Najwyraźniej widząc w nich dogodne źródło finansowania rządowych szaleństw Zjednoczonej prawicy.

– Jest środa, 28 września. Euro kosztuje dzisiaj 4,8 zł, a kilkadziesiąt godzin temu dolar przebił historyczną granicą 5 zł – skomentował te działania Donald Tusk. Lider opozycji przypomniał także, że jedynie w ciągu ostatniego tygodnia z polskiej giełdy wyparowało ponad 40 mld zł.

Zdaniem Tuska jeszcze przed wybuchem wojny ukraińsko-rosyjskiej polska gospodarka znajdowała się na krawędzi katastrofy. – Zdaje się, że rząd PiS zrobił solidny krok naprzód – zauważył Tusk.