Idzie rządowy kryzys? Paweł Kukiz zrywa współpracę z PiS!

Paweł Kukiz
Paweł Kukiz

Jarosław Kaczyński dostał właśnie nauczkę, która może go drogo kosztować. Paweł Kukiz zerwał właśnie nieformalną koalicję ze Zjednoczoną Prawicą. W efekcie rząd Morawieckiego może nie mieć już w Sejmie większości.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wszystko poszło o wprowadzenie do polskiego systemu prawnego sędziów pokoju. Chciał ich Kukiz, a Kaczyński obiecał, że doprowadzi do ich powołania. Tyle tylko, że słowa nie dotrzymał.

Swojego dotrzymał za to Paweł Kukiz, który wprost oznajmił, że głosować z PiS już nie będzie. – Od tego posiedzenia Sejmu (pierwszego w październiku – red.) zawieszam głosowanie wspólnie z PiS do momentu uchwalenia sędziów pokoju – stwierdził Kukiz w rozmowie z PAP.

– W tych zasadniczych głosowaniach, gdzie PiS-owi zależy na naszych głosach, bo reszta parlamentarzystów nie chce za tym głosować, to ja również nie będę głosować, bo nie ma jeszcze uchwalonych sędziów pokoju – dodał.