Kolejna afera z węglem: kopia sprawy z respiratorami? Węgiel kupiony za tysiąc sprzedawany za trzy

Środowiska PiS próbują zrobić przewał podobny do maseczek i respiratorów. Gdy na światowych rynkach cena węgla spadła do 250 dolarów za tonę, Morawiecki zapowiada zakupy za 500 euro a sprzedaż węgla w punktach za 2700-2900 zł. Powstaje więc kilka pytań.

Węgiel można bez problemu kupić zza granicy za około tysiąc złotych za tonę z dość szybką dostawą. Z jakiego powodu PiS chce zarabiać 300% na węglu? A może to znowu służby specjalnej troski, z kolejnym Andrzejem „Izdebskim”, który odegra kolejną szopkę?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Model wygląda na identyczny: coś czego brakuje, drogi zakup można uzasadnić (teoretycznie) potrzebami Polaków, wysoka cena nie budzi zdziwienia, bo taka się utrzymuje od dłuższego czasu.

Ten model działania pachnie służbami na kilometr. Kto jest kolejnym Szumowskim? Kto odgrywa rolę Cieszyńskiego? A może to ci sami ludzie? Panie Morawiecki, jak to jest z tymi pana geszeftami?