Dworczyk chciał zacieśniać relację z Łukaszenką. Szokujący e-mail

Poufna Rozmowa ujawniła kolejne szokujące e-maile Dworczyka. Tym razem wyrzucony z rządu minister, najbliższy współpracownik Morawieckiego pisał o tym, że Polska ma zacieśniać relację z Łukaszenka.

To istotne zwłaszcza, że zacieśniamy relacje z oficjalnym Mińskiem (pomoc, Łukaszenka wysłał list do Dudy, etc.) więc źle gdyby powstało wrażenie że całkiem porzucamy wsparcie niezależnych mediów” czytamy w ujawnionej korespondencji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wygląda więc na to, że PiS chciał poprzez Łukaszenkę doprowadzić do zwiększenia w Polsce  ilości przeciwników Unii Europejskiej. Plan nie wyszedł, więc używa się tematu węgla i prądu. Ale pomysł na wyjście z UE jest aktualny.

Dworczyk napisał wprost: Polska miała zacieśniać relację z Białorusią która ma już przecież bardzo bliskie relacje z Rosją. Odbudowa ZSRR odbywała się praktycznie cały czas. To plan Putina realizowany rękoma Kaczyńskiego?