UJAWNIAMY! Nadpremier. Kuchciński przejmuje władzę: premier został ubezwłasnowolniony

Marek Kuchciński już pierwszych godzin urzędowania w Kancelarii Premiera udowadnia, że nie będzie współpracował z premierem Morawieckim. Traktuje go jako chłopca na posyłki. Dzisiaj były marszałek przeforsował utworzenie zespołu kierowania państwem, którego pracom będzie de facto przewodniczył.

To oznacza, że Marek Kuchciński przejął praktycznie w całości władzę w Kancelarii Premiera i będzie nadpremierem, mimo teoretycznie niższego stanowiska. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Powstanie zespół składający się z premiera, wicepremierów i szefa Kancelarii, aby jak najlepiej skoordynować wszystkie resorty i przeciwdziałać kryzysom” – mówi oficjalnie Kuchciński. W rzeczywistości wygląda to trochę inaczej. Zespół złożony z ludzi Kuchcińskiego będzie planował prace i zajmował się kluczowymi z punktu widzenia marszałka tematami. Wszystkie sprawy Morawieckiego będą odkładane lub blokowane.

Kaczyński doprowadził sytuacji, w której zniszczono konstytucyjny porządek działania państwa. Funkcja nadpremiera Kuchcińskiego to także forma upokorzenia Morawieckiego. Kuchciński mści się za napuszczenie mediów w sprawie seksafery i lotów, za co poleciał z funkcji marszałka.

Chwila, w której Morawiecki zostanie wywalony z rządu, jest coraz bliższa.