Internauci uważają, że PKN Orlen celowo utrzymuje wysokie ceny paliw, aby po Nowym Roku elektorat PiS nie odczuł zbyt dużej podwyżki cen paliw. I rzeczywiście, analiza cen wskazuje na to, że jest to bardzo możliwe.

Wysokie ceny na stacjach Orlenu są doskonale widoczne, jeśli porówna się tendencje wzrostu lub spadku poza granicami Polski. Wszędzie ceny poszły w dół, tylko jeden kraj w w Europie się broni, to właśnie orlenowa strategia cenowa.

Reklamy

Niektórzy twierdzą, że te pieniądze pójdą na kampanię wyborczą PiS. Inni, że ma to służyć złagodzeniu powrotu wysokiego podatku VAT, bo już wkrótce ma się pojawić na paliwo stawka 23%. Jeśli celowo politycznie utrzymuje się takie ceny, to oznacza, że jesteśmy okradani przez własne państwo.

Wysokie ceny paliw są bardzo szkodliwe dla gospodarki, są zabójcze dla budżetów domowych. Tłumaczenia, które słyszymy na ten temat (np. o Niemcach, którzy przyjeżdżają wykupywać polskie paliwo) są na poziomie tego, co serwowała komunistyczna propaganda. Polacy są po prostu bezczelnie okłamywani przez władzę.

Dlatego Kaczyński musi z tym całym towarzystwem odejść.

Poprzedni artykułSasin kontra Obajtek i służby specjalne. Wojna trwa
Następny artykułPiS będzie cenzurować internet jeszcze bardziej: chcą zamykać niezależne serwisy pod pretekstem!