Tusk nie wytrzymał. Padły ostre słowa

Lider opozycji mocno skomentował skandaliczną decyzję Przemysława Czarnka. Minister edukacji przekazał 40 milionów złotych prawicowym organizacjom związanym z Kościołem bądź… Prawem i Sprawiedliwością.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Marzyliście kiedyś o willi albo o wygodnym apartamencie – i to za darmo? Na pewno! I jest ktoś, kto spełnia takie marzenia. To pan minister Przemysław Czarnek. Ale tylko koleżkom z PiS – mówił wyraźnie zirytowany Tusk. – Właśnie w ostatnich dniach rozdał im 40 milionów waszych, publicznych pieniędzy, żeby kupili sobie takie wille – dodał.

– Dokładnie w tym samym czasie Przemysław Czarnek nauczycielom, błagającym go o choćby minimalne podwyżki, powiedział: mamy wojnę, więc musimy poczekać – przypomniał Tusk.

– Premier Mateusz Morawiecki zareagował. Powiedział, że zamierza podziękować Czarnkowi. Wiecie, im się naprawdę już… w głowach poprzewracało – podsumował szef Platformy Obywatelskiej.