Afera w Lasach Państwowych. Dyrektor Józef Kubica popełnił przestępstwo?

Józef Kubica ogłosił na konferencji prasowej, że Lasy Państwowe będą uczestniczyć w kampanii wyborczej PiS. Popełnił w ten sposób przestępstwo z art. 231 Kodeksu Karnego, uważają prawnicy. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.

Lasy Państwowe działają w oparciu o ustawę i nie ma w niej nic na temat udziału w polityce ani w wyborach. Takie działanie jest więc przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków funkcjonariusza publicznego. Jeśli w działalność będą zaangażowane zasoby ludzkie oraz pieniądze, to można mówić również o działaniu na szkodę Lasów – komentują prawnicy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Lasy Państwowe miały zajmować się utrzymywaniem zielonych terenów w naszym kraju. Jak widać teraz zielone mundury są mundurami PiS. Najwyraźniej dyrektor Kubica i jemu podobni chcą kolejne lata życia spędzić za kratkami, bo nie może być zgody na upolitycznienie lasów ani nie ma zgody na ich niszczenie – dodają internauci.

Kubicy pomyliły się stanowiska. Wcześniej kandydował z list PiS. Jednak jako urzędnikowi nie wolno mu prowadzić kampanii i będzie za to odpowiadał. Po godzinach może robić co chce.