PiS tworzy miasteczko dla imigrantów. Będą budować coś dla Orlenu, Polacy nic nie zarobią

Orlen zatrudnia kilkanaście tysięcy imigrantów. Pieniądze, które mogłyby popłynąć dla polskich rodzin, zostaną w kieszeniach ludzi z takich krajów jak Pakistan czy Turcja. To skandal – mówi opozycja.

– Relokacja imigrantów trwa: Pod Płockiem PiS buduje 13 tys. miasteczko dla imigrantów z państw islamskich (Indii, Malezji, Pakistanu, Turcji i Turkmenistanu), którzy mają rozbudowywać rafinerię Orlenu. Pierwsi pracownicy właśnie są zasiedlani. Jednocześnie Kaczyński ogłasza referendum w sprawie relokacji 1,8 tys. osób. Notowania słabe, a pomysły na kampanię się skończyły – ujawnił Jan Grabiec z PO.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Afera z miasteczkiem dla imigrantów może bardzo mocno uderzyć w PiS. Działanie Obajtka jest wprost sprzeczne z interesem polskich rodzin i pracowników. To Polacy powinni budować polskie firmy i być tam zatrudniani – twierdził kiedyś PiS. Dzisiaj okazuje się to jednym obrzydliwym oszustwem.

Pracownicy z krajów głównie islamskich przebywają w Polsce tymczasowo, nie są zatrudniani przez PKN ORLEN, ale przez wykonawcę inwestycji. To podwójnie niesprawiedliwie!