Przepłaciliśmy 9 miliardów zł za paliwo, energię i gaz!

Orlen ujawnił, że osiągnął rzekomo 9 mld zł zysku za pierwsze trzy miesiące tego roku. W rzeczywistości tyle przepłaciliśmy za paliwo, energię i gaz. Państwowe spółki żerują na monopolu i chwalenie się rzekomym zyskiem to zwykłe propagandowe oszustwo.

Orlen jest dzisiaj monopolistą. Paliwo jest o wiele droższe niż by mogło być, jest za droga energia, za dużo płacimy też za gaz. I ta drożyzna, która napędza inflację, która powoduje że mamy coraz mniej w portfelach, jest przez PiS nazywana zyskiem Orlenu. Nie ma żadnych zysków, jest przepłacanie i płacenie za monopol.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ów rzekomy zysk pokazuje, że spółki państwowe są źle zarządzane, mają ogromne wydatki i musimy to wszystko finansować. Owe 9 mld zł zapłaciliśmy z własnych kieszeni. Musieliśmy zapłacić więcej, by PiS finansował swoją kampanię wyborczą. To chore i złe!