Referendum PiS jak komunistyczny plebiscyt po wojnie. Skojarzenia nasuwają się same

– Partia, wychodząc z faktyczną inicjatywą referendum miała na celu odsunięcie daty wolnych wyborów oraz sprawdzenie zakresu swoich wpływów w społeczeństwie. W szczególności liczyło na sprawdzenie czy w warunkach stosunkowo umiarkowanego nacisku administracyjnego i policyjnego, bez zmasowanego terroru oraz przy maksymalizacji środków perswazyjnych można uzyskać w wolnych wyborach satysfakcjonujący wynik – to nie jest opis dzisiejszego referendum ale zapis działań komunistów po II Wojnie Światowej. Porównania nasuwają się same.

– Pytania zostały tak sformułowane, by wymuszać pozytywną odpowiedź na każde z nich. W ten sposób wynik referendum miał udowodnić jedność społeczeństwa i jego poparcie dla nowej władzy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dzisiaj PiS robi dokładnie to samo. Udawane referendum ma spolaryzować społeczeństwo, ale okazało się porażką. Intencje Kaczyńskiego są pełne zła, ludzie nie chcą w tym uczestniczyć. Kaczyński staje w roli komunistycznego kacyka a Polacy chcą go obalić. I obalimy – zapowiadają.