Kosiniak-Kamysz: polska szkoła potrzebuje zmian a nauczyciele większych płac i szacunku

Ludowcy uważają, że polska szkoła potrzebuje pilnie dofinansowania i zmiany podstawy programowej, aby lekcje były ciekawe. Trzeba też wyrzucić ze szkół ideologię a nauczycielom należy się szacunek – mówi PSL.

– Polska szkoła potrzebuje zmiany. Musi powstać nowa podstawa programowa. Trzeba dofinansować system edukacji. Rządzący i minister Czarnek nałożyli nauczycielom kubeł na głowę – jak w pamiętnym filmiku. My przywrócimy szacunek i docenimy nauczycieli – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ludowcy mają też program związany z odciążeniem tornistrów, zwiększeniem ilości godzin potrzebnych przedmiotów i likwidacją uzależnienia szkoły od polityków. Każda szkoła powinna działać niezależnie od polityki – uczyć dzieci i przekazywać wiedzę potrzebną oraz przydatną a nie ideologię.