[Counter-Box id="1"]

Trzy pilne zmiany jakie będzie wprowadzał nowy rząd w obszarze edukacji to likwidacji pisowskiej propagandy, czyli usunięcie ze szkół przedmiotu HiT, który służył otumanieniu młodych umysłów, obniżenie wagi tornistrów oraz przywrócenie godności nauczycielom. Szkoły i samorządy powinny otrzymać pewnego rodzaju autonomię w ramach której będą indywidualizować program lokalnej edukacji, nie tylko o co chce rząd.

W edukacji jest bardzo wiele do zrobienia. Po tym jak PiS najpierw przy pomocy Zalewskiej, później Piontkowskiego a teraz Czarnka zniszczył edukację, trzeba odbudować rozwalony system.

Reklamy

Pierwsza i kluczowa zmiana to zmiana podstawy programowej. Trzeba ją stworzyć na nowo tak, aby odpowiadał potrzebom uczniów XXI wieku: musi być nastawiona na rozwój umiejętności i kompetencji a nie wkuwanie na pamięć. Druga rzecz, bardzo ważna, to odchudzenie tornistrów. Nowoczesne cyfrowe rozwiązana powinny wspierać szkołę – koszmarny pomysł Cieszyńskiego z laptopami trzeba zakończyć, bo one nie służą do niczego. No i najważniejsza rzecz dla nauczycieli – zarobki oraz przywrócenie ich roli w systemie.

Przed nowym rządem jest bardzo wiele do zrobienia, ale edukacja to podstawa przyszłości naszych dzieci. Powinniśmy zrobić edukacyjną rewolucję, na wzór Finlandii. Jak najszybciej!

Poprzedni artykułLudowcy: Odtrutka na pisowskie kłamstwa – czas połączyć Polskę, połączyć Polaków
Następny artykułUjawniamy tajemnice Kancelarii Premiera: “Atmosfera jest grobowa”