Kaczyński odleciał. Widzą to już nawet w PiS

Nawet politycy Prawa i Sprawiedliwości widzą, że ich lider całkowicie odkleił się od rzeczywistości. I że już nie da rady tego dłużej ukrywać. Cała Polska mogła to zobaczyć, słuchając jego wystąpienia w Lublinie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Wkroczenie do Prokuratury Krajowej. Próba jej przejęcia. Próba złamania jasnego przepisu, że prokurator krajowy nie może być zmieniony bez zgody prezydenta. A plany są dużo dalej idące. Mają atakować TK, już w tej chwili go nie uznają – mówił lider PiS.

– Stworzyli taką koncepcję, że nie ma państwa polskiego, tylko “państwo PiS” w związku to, co to państwo robi można traktować jako niebyłe, że przepisy można traktować jako nieistniejące. Jeżeli jakaś instytucja była utworzona choćby po części przez PiS w trakcie rządów, choćby w sensie obsady personalnej, to już się nie liczy, ona jest nieważna. To dotyczy choćby Trybunału Konstytucyjnego – mówił dalej Kaczyński.

Sęk w tym że ani słowa nie powiedział o tym, że jak te instytucje obsadzano w czasach jego rządów. I że w jego planach miały służyć utrwaleniu władzy PiS. Tak by żadna realna zmiana rządów nie była możliwa.