Adam Jarubas pracuje nad projektem zwiększenia produkcji leków w Polsce

Należy zastanowić się w jakich elementach łańcucha dostaw warto poszukać przestrzeni dla polskich producentów. Można wyspecjalizować się w niektórych kategoriach substancji – uważa Adam Jarubas, przewodniczący Komisji Zdrowia Parlamentu Europejskiego. Poseł pracuje nad zwiększeniem produkcji leków w Polsce.

Unia Europejska jest na półmetku pracy nad reformą pakietu farmaceutycznego. Chcemy odtwarzać i przyciągać produkcję leków do Europy, zwiększać bezpieczeństwo zdrowotne obywateli – uważa Adam Jarubas.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Europoseł pracuje nad projektem zwiększenia produkcji leków w naszym kraju. Z jednej strony powinno to obniżyć ich cenę, z drugiej zaś zwiększa bezpieczeństwo Polaków, bowiem lokalizacja produkcji w naszym kraju zwiększa dostępność najbardziej pożądnych i potrzebnych lekarstw.