Czesław Siekierski zapowiada rozmowy z rolnikami: czas wynegocjować kompromis

W czwartek chcemy rozpocząć rozmowy z rolnikami, aby wynegocjować kompromisy. Resort rolnictwa jest z rolnikami, chcemy rozwiązywać problemy wspólnie. Musimy jednak oddzielić grę polityczną, w którą angażują się przy okazji protestów inne partie polityczne. To nie sprzyja rolnikom – informuje Ministerstwo Rolnictwa.

Czesław Siekierski zaprosił rolników na spotkanie negocjacyjne. Celem jest znalezienie kompromisu, który pozwoli na zakończenie protestów, które przynajmniej częściowo wywoływane są po to, aby destabilizować Polskę. Proputinowskie hasła na protestach dają też asumpt do stwierdzenia, że protesty mogą być inspirowane z Rosji, co pokazuje także aktywność ludzi PiS, najbardziej prorosyjskiej partii w Polsce.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W Polsce nadal obowiązuje embargo na import pszenicy, rzepaku, kukurydzy, słonecznika i pochodnych tych produktów. Na wagony i ciężarówki transportujące przezPolskę zboże tranzytem, nakładane są plomby. Podważanie poprawnego działania służb kontrolnych w Polsce jest grą polityczną innych ugrupowań – uważa minister Kołodziejczak. 

Przyjmujemy kolejne wnioski i przyspieszamy wydawanie środków wsparcia dla rolników. Inspektorat prowadzi kontrole na granicach i co jakiś czas transporty nie zostają wpuszczone, ponieważ produkty w nich nie spełniają norm. Towar, który jest zepsuty lub nie spełnia wymagań UE nie ma prawa wjechać na polski rynek. Będą nakładane kary na podmioty, które nie przestrzegają prawa w tym zakresie – dodaje minister Krajewski. 

Ministerstwo Rolnictwa zapowiada też inne działania, których celem jest poprawa bytu rolników, w tym obniżenie cen energii elektrycznej.