Adam Jarubas ostro „To komisarz Wojciechowski zgotował ten bałagan dla rolników”

Adam Jarubas z Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) obarczył odpowiedzialnością za trudną sytuację rolników unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego z PiS.

Adam Jarubas z PSL: „To komisarz Wojciechowski zgotował ten bałagan dla rolników”

Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), Adam Jarubas, obarczył unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego odpowiedzialnością za sytuację rolników w kontekście decyzji o zasadach Zielonego Ładu. Wypowiedź Jarubasa odnosiła się do wpisu dziennikarza Jacka Nizinkiewicza, który zasugerował, że PiS powinno zaprosić na spotkanie z rolnikami Wojciechowskiego i byłego premiera Mateusza Morawieckiego, aby porozmawiać o problemach związanych z unijną polityką klimatyczną.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Komentarz Jacka Nizinkiewicza i odpowiedź Jarubasa

Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz „Rzeczpospolitej”, napisał:
„PiS zaprosiło do Sejmu rolników. Super. Teraz partia powinna jeszcze na spotkanie z nimi ws. Zielonego Ładu zaprosić Janusza Wojciechowskiego i Mateusza Morawieckiego. Swoje ws. Zielonego Ładu zrobili.”

Na wpis Nizinkiewicza szybko odpowiedział Adam Jarubas, krytykując rolę komisarza Wojciechowskiego w kształtowaniu unijnej polityki rolnej i Zielonego Ładu. Stwierdził:
„To komisarz Wojciechowski zgotował ten bałagan dla rolników.”

Kontrowersje wokół decyzji PiS i szczucie rolników na aktualny rząd

Zielony Ład, który ma na celu uczynienie gospodarki Unii Europejskiej bardziej ekologiczną i zrównoważoną, został podpisany przez Mateusza Morawieckiego, gdy ten był premierem. Dlatego protesty rolników dzisiaj budzą zdziwienie, bo oni nie protestowali gdy rządził PiS.

Krytyka Wojciechowskiego przez PSL

Polskie Stronnictwo Ludowe wielokrotnie krytykowało działania Janusza Wojciechowskiego jako komisarza ds. rolnictwa. Zdaniem polityków tej partii, nie stanął on na wysokości zadania w kwestii reprezentowania interesów polskich rolników w Brukseli.

Adam Jarubas w swoich wypowiedziach podkreślał, że komisarz Wojciechowski powinien zrobić więcej, aby złagodzić skutki Zielonego Ładu dla polskiego rolnictwa. Zdaniem Jarubasa, zaniedbania Wojciechowskiego i brak odpowiednich działań doprowadziły do chaosu w sektorze rolnym, który dotknął tysiące polskich rolników.