Nowe problemy ministra Sienkiewicza. Pozostaje tylko kwestia kiedy zostanie odwołany, bo decyzja jest podjęta?!

W koalicji demokratycznej narasta konflikt w związku z brakiem działań ministra Sienkiewicza. Chodzi o tolerowanie utrzymywania zatrudnienia osób powiązanych z PiS oraz brak długoterminowego zapewnienia finansowania mediów publicznych. Problemem okazuje się też przejmowanie mediów przez ludzi związanych z radykalną lewicą, którzy nienawidzą Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska.

Minister Bartłomiej Sienkiewicz ma kłopoty. Donald Tusk chciałby go możliwie szybko wymienić na bardziej sprawną osobę, jednak prawdopodobnie może tego zrobić przed wyborami do Europarlamentu. Po kilku poważnych wpadkach ministra i krytyce ze strony zarówno partyjnych kolegów jak i wyborców,. Tusk musi coś zrobić.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według informacji, które docierają do dziennikarzy wpadka Sienkiewicza z pałacem Saskim przesądziła o jego losie. Dzisiaj Bartłomiej Sienkiewicz oceniany jest jako najgorszy minister rządu Tuska i najsłabsze ogniwo w koalicji demokratycznej. Kiepskie opinie zbiera też jeden z wiceministrów w resorcie kultury.