Szantaż? Dlaczego Bartłomiej Sienkiewicz odwołał niezłomnego likwidatora Radia dla Ciebie?

Jak Piński ujawnił prawdziwy powód, dla którego Bartłomiej Sienkiewicz odwołał likwidatora Radia dla Ciebie. Okazuje się, że mogło chodzić o szantaż ze strony środowisk dziennikarskich.

“Łapówki i korumpowanie dziennikarzy w Polsce to fakt. Pisaliśmy o tym na przykład tutaj. Dlatego symetryści przerazili się Grzegorza Jakubowskiego w Polskim Radiu, że zaczęli szantażować Bartłomieja Sienkiewicza. Grzesiek od 10 lat dokumentował jak dziennikarze biorą łapówki, wymuszają pieniądze w Spółkach Skarbu, pracują na zlecenie PiS. Publikował nagrania, akta CBA i ABW. Wygrał procesy w Sądach. Mam nadzieję, że Donald Tusk dobierze się teraz do skóry tym, którzy brali kasę ze spółek skarbu państwa czy z Funduszu Sprawiedliwości, czy innych państwowych agend.” – ujawnia Jan Piński.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

I rzeczywiście, zwolnienie Jakubowskiego miało miejsce tuż po tym, jak wręczył on wypowiedzenie Michałowi Kolanko, udającego niezależnego dziennikarza a w rzeczywistości doradcy PiS. Układ zadziałał.

Obecnie likwidatorem Radia dla Ciebie jest Emilia Benedykcińska, bliska znajoma wiceminister kultury Bożeny Żelazowskiej, córka Grzegorza Benedykcińskiego, jej partyjnego kolegi z PSL  z listy wyborczej z 2014 roku. Mająca nieco ponad 30 lat Benedykcińska nie ma żadnego doświadczenia medialnego, wcześniej pracowała w domu kultury w Grodzisku Mazowieckim, gdzie burmistrzem był jej ojciec.

Ta sprawa jest bardzo niewygodna dla rządu Donalda Tuska, który obiecał rozliczenie także w mediach – Benedykcińska nie tylko nie zwalnia ludzi związanych z PiS ale też zatrudnia w radiu nowych. Tymczasem słuchalność rozgłośni stale spada.