Ale będzie płacz w PiS! CBA ma zostać zlikwidowane

Donald Tusk mówił dzisiaj o planowanej likwidacji CBA. Przypomniał, że był to jeden z postulatów Platformy Obywatelskiej w roku 2007. – Wielu naszych wyborców i moich współpracowników mówiło mi, że trzeba zlikwidować CBA, bo jest to polityczna policja w rękach Kaczyńskiego – mówił dziś Tusk.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Uparłem się, by CBA dalej funkcjonowało. Mówiłem swoim, którzy obejmowali urzędy: wiem, jacy oni są, ale wy przynajmniej będziecie wiedzieli, że tu nie ma żartów – przypomniał premier.

Tyle tylko, że CBA się nie zmieniło. I – zwłaszcza z Mariuszem Kamińskim na czele – nie tyle zajmowało się zwalczaniem korupcji, ile politycznych przeciwników PiS. – [Kamiński] Nie wykorzystał tej szansy. Od pierwszego dnia tak zaczął swoją robotę, żeby dopaść politycznych przeciwników, nie – walczyć z korupcją. Osiem lat PiS pokazało to w sposób jeszcze bardziej dojmujący – zauważył Tusk.

– Chcę rzetelnej, apolitycznej policji, która będzie ścigała korupcję i przede wszystkim będzie patrzyła władzy na ręce, nie opozycji. I to wam gwarantuję. Tak przebudujemy te służby, wyposażymy policję w takie możliwości, by nikt nie miał wątpliwości, że policja nie boi się władzy – podsumował swoje plany.