Policja i prokuratura szuka Obajtka. Szczerba: Dziwna sytuacja ukrywania się jedynki PiS w czasie kampanii wyborczej

Obajtek ucieka.

– Policja na mój wniosek szuka Daniela Obajtka pod różnymi adresami w całym kraju. Coraz bardziej potwierdza się hipoteza, że Obajtek w Polsce nie przebywa – powiedział w TVN 24 poseł KO Michał Szczerba.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To efekt nieudanej próby doręczenia Obajtkowi wezwania na przesłuchanie przed komisję śledczą ds. afery wizowej.

Policja szuka Obajtka, gdyż ten powinien stawić się przed komisją 28 maja. Komisja chce ich zapytać m.in. o zatrudnianie obcokrajowców przy inwestycjach obu spółek: Olefiny III i Polimery Police.

– Problem jest taki, że adres, który Daniel Obajtek podawał i podaje jako miejsce zamieszkania, nie jest jego miejscem zamieszkania. W tym domu mieszka ktoś inny, kto nie ma kontaktów z właścicielem, czyli Danielem Obajtkiem – wskazał poseł Szczerba.

Teraz poszukiwania prowadzą mundurowi.

– To dziwna sytuacja ukrywania się w czasie kampanii wyborczej, skoro jest się jedynką do Parlamentu Europejskiego – ocenił poseł.

Obajtka szuka też prokuratura. Były prezes Orlenu ma się w niej stawić ws. fałszywych zeznań w sądzie.

To z kolei efekt śledztwa, które wszczęto przez determinację dziennikarza, byłego likwidatora Polskiego Radia RDC Grzegorza Jakubowskiego.